به این 7 دلیل به اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOSنیاز دارید

به این 7 دلیل به اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS نیاز دارید

اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS چه تاثیری در فعالیت کسب و کارها دارد؟ چرا کسب و کارهای کوچک و متوسط به فکر طراحی و ساخت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS افتاده اند؟ اگر تصور میکنید که فقط سازمانها و شرکتهای بزرگ به اپ موبایل نیاز دارند، در اشتباهید. شرکت های کوچک و متوسط نیز به این نکته مهم، که استراتژی موبایل فراتر از صرفا یک «وب سایت واکنش گرا» است، پی برده اند.

شاید متوجه شده اید که این روزها بسیای از شرکت ها و برندهایی که با آنها سر و کار دارید دارای اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS شده اند و از این طریق با مشتریانشان ارتباط برقرار میکنند. اینها معمولا شرکت های پیشرویی هستند که تلاش میکنند جدیدترین خدمات را به مخاطبانشان عرضه کنند.

اگر مطمئن نیستید که چرا باید اپ اختصاصی برند خودتان را داشته باشید، این مقاله اپچار را تاپایان مطالعه کنید. ما در اینجا 7 مزیت اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS برای کسب و کارها را توضیح داده ایم. تا پایان با ما همراه باشید.

1. با اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS، همواره دیده می‌شوید

مردم ما در طول روز زمان زیادی را به استفاده از موبایلشان اختصاص میدهند، و طبق آمار حتی بیشتر از متوسط جهانی از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند.

البته، گرچه کاربران معمولا از اپلیکیشن های مشخص و بخصوصی در طول روز استفاده میکنند، که اغلب شبکه های اجتماعی و پیام رسانهاست، اما برای استفاده از همان اپ‌ها نیز باید قفل گوشی را باز کرده و صفحه یا فهرست اپ ها را مرور کنند؛ و در این بین قطعا به اپلیکشن شما هم بر میخورند، و نام و لوگویتان بطور ناخودآگاه در حافظه شان ثبت میشود.

2. ایجاد کانال مستقیم بازاریابی

کارهای زیادی را میتوان با استفاده از اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS انجام داد: دریافت اطلاعات، مشاهده قیمت اجناس، رزور خدمات، جستجو، ایجاد حساب کاربری، پیام رسانی، اطلاع از اخبار و رویدادها، و موارد بسیار دیگر.

یکی از مهمترین مزایای اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS در این است که بوسیله آن کلیه اطلاعات، از قبیل جدیدترین محصولات، رویدادها، تخفیفات، و پیشنهادات ویژه، در نوک انگشتان مشتریانتان خواهد بود.

همچنین، با استفاده از امکان ارسال نوتیفیکیشن (اعلان) میتوانید ارتباط نزدیک و مستقیمی با کاربران برقرار کنید و مطالب مورد نظرتان را در زمان مقتضی به او یادآوری کنید.

3. ایجاد ارزش برای مشتریان

به وسیله اپلیکیشن موبایل میتوانید امکانات ارزشمند گوناگونی را به مشتریانتان ارائه دهید و کار را برای آنها آسانتر کنید. به عنوان مثال، اگر طرح های وفاداری یا باشگاه مشتریان دارید، احتمالا اطلاعات مشتریان، سوابق خرید، امتیازات، و تخفیفات آنها را روی کارتهای مغناطیسی ذخیره میکنید.

اما با وجود اپ موبایل، میتوانید این کار را بصورت دیجیتالی انجام دهید. نتیجه آن راحتی بیشتر مشتریان، تعامل بیشتر با اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS ، و دانلود و ترویج آن خواهد بود که باعث وفاداری و خرید مجدد مشتریان میشود.

4. ایجاد آگاهی درباره برندتان

آگاهی درباره برند یعنی اینکه مشتری برندی را بشناسد و بتواند آن را به خاطر بیاورد. «آگاهی درباره برند» موضوع مهمی در فتار مشتری، مدیریت تبلیغات، و مدیریت برند است و در تدوین استراتژی توسعه شرکت ها نقش بسزایی دارد.

اینکه مشتری برندی را بشناسند و قادر باشد آن را به خاطر بیاورد در تصمیم گیری او برای خرید نقش مهمی خواهد داشت. اگر مشتری نداند محصولات شما چیست و برندتان را نشناسد قاعدتا موقع خرید به شما مراجعه نخواهد کرد.

بنابراین، ایجاد آگاهی درباره برند هدف بسیاری از کسب و کارهاست و اپلیکیشن موبایل میتواند به شما در این کار کمک زیادی کند. اجازه دهید موضوع آگاهی درباره برند را به دو بخش «برند» و «آگاهی» تقسیم کنیم و به هریک جداگانه بپردازیم و ببینیم اپلیکیشن شما چگونه میتواند در این زمینه نقش آفرینی کند:

برند:

اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS مانند یک بیلبورد خالی است. شما میتوانید هر طرح و پیامی که میخواهید را روی آن اجرا کنید؛ طراحی شما میتواند شیک، ساده، کاربردی، تعجب آور، و آموزنده باشد. اما آنچه مهم است این است که مخاطب به طرح و پیام شما علاقمند شود و با آن ارتباط برقرار کند.

بنابراین، اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS میتواند طرح و پیام برند شما را بصورت زیبا، کارآمد و تاثیرگذار به مشتری ارائه دهد و امکاناتی را در اختیار او بگذارد که علاقه او به برندتان را افزایش دهد.

آگاهی:

هرچه مشتریانتان بیشتر از اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS استفاده کنند، زودتر تمایل پیدا میکنند که کالا و خدماتتان را بخرند. این استفاده مداوم از اپ و دیدن مکرر نام و آیکون برندتان باعث میشود که برندتان بیشتر و بهتر دیده شود و در خاطر بماند.

5. بهبود ارتباط با مشتری

صرف نظر از اینکه چه محصول یا خدماتی عرضه میکنید، مشتریانتان باید راهی برای ارتباط با شما داشته باشند. اگر داخل اپتان سرویس پیام رسان داشته باشید میتوانید در شیوه ارتباط با مشتریانتان تغییر چشمیگیری ایجاد کنید.

6. تمایز از رقبا

در حال حاضر تعداد کسب و کارهای کوچکی که دارای اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS هستند زیاد نیست، و این برای شما یک مزیت است؛ زیرا باعث میشود از رقبایتان پیشی بگیرید. اولین نفری در محله یا شهرتان باشید که به مشتریانش اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS داده است. قطعا مشتریانتان شما را به عنوان یک کسب و کار پیشرو خواهند شناخت.

7. ایجاد وفاداری در مشتری

آخرین مزیتی که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، که البته مزایای بیشتری را میتوان دربارهاپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS برشمرد ولی ما در اینجا به همین 7 مزیت بسنده میکنیم، این است که شما میتوانید بوسیله اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS حس وفاداری نسبت به برندتان را در بین مشتریان ایجاد کنید.

با توجه به حجم انبوهی از تبلیغات که مشتریان را شبانه روز احاطه کرده، مانند بیلبورد و بنر در خیابانها، تبلیغات روزنامه، مجلات و رادیو تلویزیون، تبلیغات ایستگاه های مترو و اتوبوس، تراکت و بروشور، کدهای تخفیفاتی، وب سایت، بنرهای تبلیغاتی آنلاین، و ایمیل های تبلیغاتی، شرکت ها برای رساندن پیام و تاثیرگذاری بر مخاطب با شرایط سخت و پیچیده ای روبرو هستند.

در چنین شرایطی، ایجاد یک رابطه نزدیک و صادقانه با مشتریان از طریق اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS و کسب اعتماد و وفاداری آنها ضروری است. البته ادعا نمیکنیم که اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS همه مشکلات را حل خواهد کرد و باعث رشد و شکوفایی کسب و کارتان خواهد شد. اما یقینا باعث میشود ارتباط نزدیک تری با مشتریانتان برقرار کنید و در نوک انگشتانشان قرار گیرید.

حالا که با مزایای اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS بیشتر آشنا شدید میتوانید از آن برای کسب و کارتان استفاده کنید. اما برای ساخت اپ موبایل باید از کجا شروع کرد؟ برای این کار دو راه وجود دارد:

برون سپاری پروژه ساخت اپ موبایلتان به یکی از شرکتهای طراحی و توسعه اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS ، یا استخدام تیم توسعه اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS در داخل مجموعه تان.
استفاده از یکی از سرویس های اپ ساز خودکار آنلاین، مانند اپلیکیشن ساز اپچار، که بوسیله آن میتوانید بدون نیاز به برنامه نویسی اپ موبایلتان را بسازید.
اپلیکیشن فروشگاهی اندروید و IOS قطعا در آینده بخشی از هر کسب و کاری خواهد بود. بنابراین، انتخاب امروز شما زیربنای کسب و کار آینده تان است.

نظرتون درمورد این مقاله چیه؟!
fa_IR
WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی اپچار اینجاست تا به سوالات شما پاسخ بده. هر سوالی دارید، بپرسید. در 24 ساعت آینده، در اسرع وقت به شما پاسخ میدیم.
? سلام. چه طوری می تونم کمکت کنم؟