معیارهای مارکت ها برای انتشار اپلیکیشن

معیارهای انتشار اپلیکیشن در مارکت ها:

بعد از ساخت اپلیکیشن  یکی از راه های تبلیغات،  انتشار در مارکت ها می باشد. معمولاً مارکت ها برای انتشار اپلیکیشن ها معیارهای مختلف و متفاوتی  دارند که اگر این معیارها را رعایت نکنید ممکن است مارکت مورد نظر اپلیکیشن شما را رد کند.بنابراین بهتر است قبل از انتشار اپ خود در مارکت و یا اپ استورها قوانین آنها را مطالعه نمایید .

معیارهای کلیدی اکثر مارکت های برای انتشار اپلیکیشن  عبارتند از:

1.محتوای مناسب:

محتوای اپلیکیشن شما باید هیچ گونه مطلب غیر اخلاقی نداشته باشد و اپ شما محتوی متناسب با کارکرد خود داشته باشد . البته این قانون در مارکت های مختلف متفاوت می باشد.

2.اسکرین شات مناسب:

بهتراست از صفحات مختلف برنامه ، اسکرین شات تهیه نماید وهمچنین توضیحاتی مرتبط با اپلیکیشن و تصاویر خود ارائه دهید در صورتی که نتوانید توضیحات مناسبی ارائه دهید اپلیکیشن شما رد خواهد شد.

3.امنیت بالا:

مارکت ها اپلیکیشن شما را از نظر امنیت  مورد بررسی قرار می دهند. اگر در مورد امنیت اپلیکیشن اطلاعاتی ندارید می توانید اینجا کلیک کنید.

4.رفع خطا:

قبل از انتشار اپلیکیشن حتما ً از نظر باگ ها و خطاها بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ گونه خطای در حین اجرا ندارد. همچنین ازدرست کار کردن  لینک های که در اپلیکیشن قرار داده اید مطمئن شوید.

5.گرافیک اپلیکیشن:

اپلیکیشن شما باید از نظرظاهر نیز مورد تأئید مارکت مورد نظر قرار بگیرد.

6.عدم کپی رایت:

مارکت ها معمولا از انتشار اپلیکیشن های که از مطالب اپ های دیگر بدون ذکر منبع و یا از برند اپلیکیشن های دیگر  استفاه کنند را رد خواهند کرد پس بهتر است سعی کنید در اپ خود مطالبی مفید و دست اول و یا در صورتی که قصد دارید از مطالب دیگران استفاده کنید منبع را ذکر کنید.

7. استفاده از وب ویو:

اگر دارای وب سایتی هستید و حال قصد ساخت اپلیکیشنی را دارید به این نکته توجه کنید که باید در طراحی  اپ خود نسبت به اپلیکیشن تفاوت وجود داشته باشد و در اپلیکیشن خود لینک وب سایت خود را قرار دهید .در غیر اینصورت بعضی از مارکت ها از انتشار اپلیکیشن شما خودداری می نمایند.

نکات برای انتشار اپلیکیشن فروشگاهی در مارکت های داخلی:

اگر قصد دارید اپلیکیشن اندروید فروشگاهی خود را در مارکت های داخلی منتشر کنید، حتما باید نماد اعتماد اخذ نمایید و همچنین وب سایت خود را در سامانه ی ساماندهی ثبت نمایید.

همچنین وجود برگه های قوانین و مقررات و حفظ حریم خصوصی کاربران در اپلیکیشن ها از ضروریات در کافه بازار  است.

نظرتون درمورد این مقاله چیه؟!
fa_IR
WeCreativez WhatsApp Support
تیم پشتیبانی اپچار اینجاست تا به سوالات شما پاسخ بده. هر سوالی دارید، بپرسید. در 24 ساعت آینده، در اسرع وقت به شما پاسخ میدیم.
? سلام. چه طوری می تونم کمکت کنم؟